CHEMIA TECHNICZNA I PRZEMYSŁOWA

 

Chemia techniczna to kategoria, w której znajdziesz produkty, służące przede wszystkim do utrzymywania sprawności różnych urządzeń oraz maszyn. Stosuje się je w celach czyszczenia, konserwacji, uszczelniania, ochrony i zmywania. Sekretem udanych preparatów jest oczywiście odpowiedni skład, który ma silne działanie konserwujące, a przy tym jest bezpieczny dla zdrowia. Sprawdź naszą szeroką gamę produktów już teraz.

W Budfix znajdziesz artykuły, które pomogą uporać się z każdą naprawą. Chemia techniczna, którą oferujemy to przede wszystkim różnego rodzaju smary, piany aktywne, oraz odrdzewiacze o ponadprzeciętnych właściwościach. Poniżej wymienimy najważniejsze produkty z tej grupy.

 

Piana aktywna dla domu

 

Pierwszym produktem z kategorii chemii technicznej, którą tu prezentujemy, jest pianka aktywna do domu. To niezwykle skuteczny środek do czyszczenia różnych powierzchni. W domostwach znajdzie naprawdę sporo zastosowań ze względu na swój uniwersalny charakter. Piana aktywna do domu doskonale radzi sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, np. osadami z dymu, tłuszczem, resztkami gumy, czy woskiem. Bez obaw możesz czyścic nią powierzchnie szklane, metalowe, drewniane oraz tworzywa sztuczne.

Aktywna piana do domu czyści również plamy z tapicerki, czy dywanów nie niszcząc ich. Uniwersalność produktu sprawia, że nada się również do mycia okien.

 

Piana aktywna do czyszczenia wnętrza samochodu

 

Uniwersalna piana aktywna do samochodu to kolejny niezwykle wszechstronny środek stworzony do walki z różnymi zanieczyszczeniami. Występuje w formie piany, co sprawia, że może długo penetrować wnętrze pojazdu, pozostając na powierzchni i stopniowo rozbijając osiadły brud.

 

Piana aktywna do samochodu to idealny środek do czyszczenia nawet uporczywego brudu spowodowanego plamami po nikotynie i nie tylko. Charakteryzuje się przyjemnym zapachem. Z preparatu możesz korzystać nie tylko w samochodzie.

 

Smar do wiercenia i gwintowania

 

Wysokiej jakości olej smarujący, który pozbawiony jest agresywnych składników. Smar do wiercenia, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się doskonale podczas wiercenia, ale i toczenia, cięcia, piłowania, wykrawania, frezowania oraz gięcia.

 

Skorzystasz z niego również do obróbki żeliwa, stali stopowej i niestopowej, miedzi, aluminium, czy tytanu. Ogromną zaletą smarów do gwintowania i wiercenia jest wydłużenie czasu pracy narzędzi. Doskonale wykańczają powierzchnie i przeznaczone są do użytku w rzemiośle, czy przemyśle do procesów obróbki, wymagających optymalnych chłodziw.

 

Smar miedziany

 

Miedź w sprayu to kolejny ciekawy produkt, który znajdziesz w Budfix. Jest to wysokotemperaturowy smar z dodatkiem miedzi. Tworzy warstwę ochronną, która redukuje tarcie części metalowych. Dodatkowo chroni śruby, łożyska i skorodowane nakrętki, a także zabezpiecza przed zapiekaniem nawet w niezwykle ekstremalnych warunkach. Smar miedziany w sprayu to preparat, który przyda się w wielu branżach.

 

Smar przemysłowy wielozadaniowy

 

Wielozadaniowy smar to preparat, który służy do smarowania poszczególnych elementów oraz układów pojazdów samochodowych, rolniczych oraz przemysłowych. Doskonale radzi sobie w przypadku zespołów poddawanych wysokim obciążeniom i naciskom. Gwarantuje odpowiednie smarowanie nawet w bardzo wymagających warunkach eksploatacyjnych.

 

Odrdzewiacz z MoS2

 

Odrdzewiacz z MoS2 w sprayu to specjalna formuła powstała na bazie olejów mineralnych, izoparafinowych, mieszanek inhibitorów oraz węglowodorów, które chronią przed korozją. W efekcie powstał produkt, który stanowi nieodłączną część w przypadku napraw skorodowanych powierzchni.

Odrdzewiacz z MoS2 może służyć także jako środek kontaktowy lub smar. Odpowiedni dobór składników skutkuje wysoką skutecznością nawet w przypadku bardzo skorodowanych elementów. Preparat wnika nawet w najmniejsze szczeliny dzięki właściwościom pełzającym.

 

Silikon środek antyadhezyjny

 

Silikon w sprayu antyadhezyjny polecany jest przede wszystkim w miejscach utrzymywania ruchu, czy na produkcji. Nie zawiera tłuszczu i jego przeznaczeniem jest nie tylko ochrona, ale i pielęgnacja powierzchni. Silikon w sprayu antyadhezyjny doskonale radzi sobie z wygładzeniem powierzchni z gumy, metali oraz tworzyw sztucznych. Tworzy odporną i trwałą warstwę o rozdzielających właściwościach.

 

Smar wielofunkcyjny penetrujący

 

W Budfix stawiamy na uniwersalność. W związku z tym proponujemy nie tylko grupę środków, które przeznaczone są do konkretnych zastosowań. Idealnym przykładem jest tutaj smar wielofunkcyjny penetrujący, który służy do smarowania zamków, zawiasów oraz innych ruchomych elementów.

Smar penetrujący uwalnia zardzewiałe śruby, skutecznie eliminuje także skrzypienie oraz piski. Wypiera wilgoć, dzięki czemu zapobiega przebiciom elektrycznym i zwarciom. Zapewnia także ochronę metalowych elementów przed korozją.

 

Biały smar do smarowania prowadnic

 

Biały smar to preparat stworzony do ochrony prowadnic, łożysk, trzpieni, biegunów akumulatora oraz części ruchomych. Doskonale minimalizuje tarcie, a także konserwuje i izoluje powierzchnie, na których jest stosowany. Biały smar do prowadnic świetnie zdaje egzamin w przypadku ochrony elementów narażonych na duże obciążenia. Zabezpiecza przed rdzą, solą, a także wahaniami temperatur. Dzięki nim zwielokrotnisz czas działania zamków, łożysk, zawiasów, kół zębatych, czy łańcuchów.

 

Smar uniwersalny do łańcuchów i lin

 

Smar uniwersalny przeznaczony jest do szerokiego spektrum zastosowań. Doskonale spełni swoją rolę w przypadku łańcuchów czy lin. Uniwersalny smar odporny jest na wysokie ciśnienie i bardzo dobrze przylega do powierzchni. Jego cechą charakterystyczną jest długi czas działania, odporność na wodę, sól oraz wyjątkowe właściwości penetrujące.

 

Alucynk

 

Alucynk to preparat, który nie tylko poprawia wygląd powierzchni, ale i służy do naprawy uszkodzonych części ocynkowanych. Najczęściej są to miejsca cięcia lub spawania. Alucynk umożliwia ponowne ocynkowanie części, a po wyschnięciu nadaje kolor świeżo cynkowanych materiałów. Ma doskonałe właściwości antykorozyjne.

 

Zmywacz hamulcowy

 

Zmywacz hamulcowy to formuła, która nie zawiera substancji żrących, mimo to doskonale radzi sobie z uporczywym i trudnym brudem. Nie niszczy gumowych części, tworzyw sztucznych i nie powoduje korozji. Jest wygodny w użyciu dzięki sprawnemu odparowywaniu.

 

Smar olej wielofunkcyjny 5w1

 

W tej kategorii znajdziesz smar wielofunkcyjny o rzadkiej konsystencji i niskiej lepkości. Wielofunkcyjny smar jest pozbawiony silikonu i doskonale nadaje się do naprawy i smarowania części metalowych.