Kleje poliuretanowe WIKO

 

WIKO ULTIMATE ELONGATION to jednoskładnikowa elastyczna masa uszczelniająco-klejąca stworzona na bazie poliuretanu, która utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu. Zgodnie ze swoją nazwą produkt wyróżnia się bardzo wysokim wydłużeniem przy zerwaniu, co w połączeniu z odpowiednią wytrzymałością na rozciąganie zobrazowane jest za pomocą znakomitych parametrów technicznych. Dodatkową przewagą techniczną jest bardzo niska zawartość monomeru resztkowego, przez co produkt jest zakwalifikowany jako o wiele bardziej przyjazny dla użytkowników niż porównywalne z nim poliuretany.

Według posiadanego oznakowania i normy CE (EN15651-1) produkt zakwalifikowany jest jako uszczelniacz do spoin do elementów elewacyjnych do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych. Zastosowanie znajduje podczas uszczelniania oraz klejenia najróżniejszych materiałów, np. podczas fugowania, spajania czy pokrywania.

Właściwości

 • Doskonała przyczepność do mnóstwa:
  surowych, gruntowanych oraz lakierowanych metali (np. aluminium, stal szlachetna)
  elementów budowy lakierowanych proszkowo
  materiałów drewnianych (np. sklejka, drewno lite)
  duroplastów
  termoplastów
  tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi
 • Wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz wilgoci
 • Po utwardzeniu daje się malować/lakierować
 • Bez silikonu
 • W przypadku większości łączonych materiałów nie jest konieczne stosowanie primera (środka gruntującego) czy środka wiążącego ani specjalne przygotowywanie obrabianej powierzchni
 • Istnieje możliwość całkowitego wygładzenia oraz dowolnego modelowania
 • Zapewnia doskonałą stabilność

Obszary zastosowania

Produkt jest szczególnie polecany do uszczelniania oraz wykonywania połączeń elastycznych, co sprawia, że obszar zastosowania jest bardzo szeroki, np. w przemyśle oraz rzemiośle do budowy pojazdów, karoserii, kontenerów, jak również w sektorze techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, elektrotechnice oraz różnych innych obszarach mających związek z obróbką metali i blach itp.
Zgodnie z deklaracją właściwości użytkowych (CE) produkt ma zastosowanie jako uszczelniacz do spoin do elementów elewacyjnych do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.