Taśma butylowa z włókniną do hydroizolacji

 

Masa butylowa stanowi elastyczny materiał uszczelniający, który najczęściej stosowany jest w budownictwie, motoryzacji, czy przy produkcji maszyn. Wykorzystywany jest m.in. jako materiał dźwiękochłonny i izolacyjny. Stanowi bardzo ciekawą alternatywę mas bitumicznych. Zapraszamy do sprawdzenia taśm butylowych z włókniną w tej kategorii.

Nie twardnieją, przez co nie kruszeją, pozostają elastyczne na bardzo długi czas, doskonale dopasowują się do klejonej powierzchni, zapewniając szczelne połączenie – to tylko jedne z wielu zalet taśm butylowych z włókniną. Przekonajmy się, co jeszcze może nam zaoferować.

 

Taśma butylowa z włókniną – właściwości

Taśmy butylowe laminowane włókniną wyróżniają się rodzajem materiału, który jest połączony z butylowym pasem. Dzięki temu mogą mieć nieco inne przeznaczenie. Jednym z najnowszych zastosowań taśmy butylowej z włókniną jest udział w wykonywaniu kamiennych dywanów, posadzki żywicznej oraz uszczelniania wylewki betonowej

Butyl z włókniną charakteryzuje się dużą trwałością łączenia, dzięki temu chroni przed przenikaniem wody (współczynnik przenikania wody na poziomie o,18g/m2/24h/mm, a co za tym idzie powstawianiem pleśni, grzybów czy korozji. Jest odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

Taśma butylowa z włókniną – co jeszcze ją wyróżnia?

Taśmy butylowe z włókniną charakteryzują się niezwykle dobrą przyczepnością w stosunku do betonu, metali, szkła, poliwęglanów, a także tworzyw sztucznych czy lakierowanych. Wykazują ponadto szczelność na dyfuzję gazów i pary, dzięki czemu używa się ich do uszczelniania okien, świetlików dachowych, czy uszczelniania złączy przy kominach.

Taśma butylowa do hydroizolacji wyróżnia się tym, że nie wymaga dodatkowych narzędzi podczas aplikacji. Taśma butylowa z włókniną nie wymaga także podgrzewania i tworzy niemal natychmiastowe połączenie. Masy butylowe nie są toksyczne i nie wydzielają zapachów ani oparów.

 

Zastosowanie taśm butylowych laminowanych włókniną

Taśmy butylowe laminowane włókniną bardzo dobrze sprawdzają się w roli uszczelniacza podtynkowego ze względu na swoją budowę. Włóknina radzi sobie doskonale w zachowaniu temperatury oraz dodatkowo wygłusza. Butyl natomiast pełni funkcję szczelnego hydroizolatora. Dzięki temu często te grupy produktów wybiera się jako taśma do hydroizolacji tarasów, czy taśma do hydroizolacji balkonów.

Taśma uszczelniająca do hydroizolacji sprawdza się świetnie przy uszczelnianiu otworów lub dylatacji (taśma do dylatacji tarasów, taśma do dylatacji balkonów), powstałych w wyniku przesuwania się konstrukcji budowlanych. Doskonale radzą sobie również przy uszczelnianiu pęknięć.

Nierzadko wykorzystuje się je również w cel wytłumiania drgań oraz w celu zabezpieczenia urządzeń elektrycznych i mechanicznych.