USZCZELKA OKIENNA, USZCZELKA DRZWIOWA - ROLKI

 

Uszczelki to kategoria, w której występują produkty wykorzystywane podczas montażu stolarki otworowej. Uszczelki do okien i drzwi z powodzeniem pomagają w utrzymaniu izolacji termicznej i akustycznej. Odpowiednio zamontowane szczelnie przylegają do powierzchni, co zapewnia ochronę przed przeciągami i warunkami atmosferycznymi. Już teraz zapraszamy do sprawdzenia kategorii uszczelka okienna i uszczelka drzwiowa na rolki.

Uszczelka do drzwi i okien samoprzylepna to produkt, który pomaga w szybkim i prostym montażu. Uszczelki dostępne w tej kategorii są niezwykle wytrzymałe i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Na uwagę zasługuje ich duża żywotność, która jest warunkiem szczelności i optymalnych właściwości.

 

Uszczelka gumowa – rodzaje

 

Gumowe uszczelki występują w wielu wersjach i kolorach. Może to być np. uszczelka gumowa okrągła, czy uszczelka gumowa płaska. Ponadto te grupy produktów możesz kupić u nas w 3 kolorach. Dostępna jest:

  • uszczelka gumowa biała;

  • uszczelka gumowa czarna;

  • oraz uszczelka gumowa brązowa.

 

Oferujemy tak duży wybór, aby możliwe było dobranie uszczelki do okna lub drzwi dopasowanej do poszczególnych zastosowań oraz indywidualnych preferencji.

 

Jakie uszczelki dobrać do okien PCV?

 

Mimo, że uszczelka samoprzylepna występuje na ogół w czarnym kolorze, to w sklepie Budfix nie ograniczamy się tylko do tej barwy. Podczas wyboru uszczelki do okna warto zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. U nas znajdziesz uszczelki z EPDM, które charakteryzują się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi.

Uszczelki warto dobierać do danego systemu kształtowników. Każda uszczelka gumowa ma inny profil oraz symbol, dzięki czemu można je z łatwością dobrać do poszczególnego zastosowania. Jeżeli masz z tym problem, zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Chętnie doradzimy i podpowiemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

 

Jak wymienić uszczelkę do okna?

 

Z czasem nawet najlepsza uszczelka gumowa samoprzylepna traci swoje właściwości. Raz na kilka lat warto więc je wymienić.

Czy można wymienić uszczelki gumowe samodzielnie? Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie. Uszczelka okienna to bardzo wdzięczny do pracy produkt, który jest niezwykle prosty w montażu. Uszczelka samoprzylepna wzmocniona jest o specjalny klej, który ułatwia cały proces przyklejania do wybranego miejsca.

Przed samą aplikacją powierzchnie należy dokładnie oczyścić, używając do tego alkoholu lub specjalnego środka myjącego. Następnie odrywając warstwę ochronną, przyklejamy uszczelkę do framugi okna lub drzwi. Prawidłowo przylegające będą chroniły przed przeciągiem, przenikaniem wilgoci i wodą oraz wiatrem.

 

Jak konserwować i zadbać o uszczelki w oknach?

 

Nawet najlepsze i idealnie dobrane uszczelki EPDM z czasem tracą swoją żywność, a co za tym idzie, nie spełniają swojej podstawowej funkcji. W nowoczesnych oknach są dość trwałe, a przy prawidłowej konserwacji spełniają swoje funkcje maksymalnie 10 lat. Gdy ulegają zużyciu, co widać najczęściej po tym, że parcieją lub kruszeją, okno straci swoje właściwości – może zacząć przepuszczać powietrze oraz wilgoć.

Jak zadbać o to, aby uszczelka gumowa płaska, czy uszczelka gumowa okrągła oraz każdy inny typ służyły jak najdłużej? Przede wszystkim podczas każdego mycia okien warto dokładnie przemyć także uszczelki. Najlepiej dwa razy w roku warto także pokryć je specjalnym preparatem konserwującym do uszczelek, który zapewni im odpowiednią elastyczność i ochroni przed kruszeniem i pękaniem. Uszczelki można smarować także wazeliną kosmetyczną lub użyć uniwersalnych środków np. do pielęgnacji uszczelek samochodowych.