Kleje kontaktowe

Kleje kontaktowe wyróżniają się szerokimi możliwościami zastosowania. To efekt uniwersalnych właściwości oraz prostego sposobu aplikacji, który nie przysparza problemów. Klej kontaktowy zapewnia bardzo dobrą przyczepność do wielu rodzajów materiałów. Najbardziej popularnym wyszukiwaniem wśród użytkowników jest jednak klej do drewna.

Dlaczego uniwersalny klej kontaktowy może być lepszy niż wkręty czy gwoździe? Klej kontaktowy do okleiny sprawdzi się lepiej, gdy potrzebujemy dużej estetyki wykonania. Nie ulega wątpliwości, że w takiej sytuacji jest to najlepsze rozwiązanie.

Kleje kontaktowe są na pozór suche w dotyku i pod dociskiem natychmiast przywierają do powierzchni. Można je stosować nie tylko do drewna, czy okleiny, ale i w przypadku chęci łączenia gum zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. To za sprawą tworzenia wodoodpornych i szczelnych połączeń.

 

Klej kontaktowy – jak działa?

Klej kontaktowy nie różni się swoim działaniem od innych specyfików tego typu. Wystarczy na powierzchni utworzyć jednolitą warstwę kleju. Łączone elementy powinny być od razu jak najstaranniej do siebie przyłożone i mocno dociśnięte przez co najmniej kilka sekund. Późniejsza ingerencja może być już niemożliwa, więc warto na to zwrócić uwagę. Ważna jest również sama siła docisku. Jest ona istotna, gdyż w dużej mierze to od niej zależy trwałość pracy.

 

Uniwersalny klej kontaktowy – zastosowanie

Jak już wspominaliśmy klej kontaktowy, wyróżnia się naprawdę bardzo szeroką uniwersalnością zastosowań. Dobrze sprawdzi się w przypadku drobnych, przydomowych napraw, ale także w przemyśle. Można używać go w przypadku łączenia różnych materiałów, lecz najbardziej znany jest jako:

 

  • klej kontaktowy do okleiny;

  • klej kontaktowy do forniru;

  • klej kontaktowy do styropianu;

  • oraz klej kontaktowy do gumy.

  • klej do tkaniny

  • klej do drewna

 

Jego popularność to zasługa wysokiej skuteczności oraz ponadprzeciętnej ilości zastosowań. Doskonale sprawdza się również jako klej do materiałów drewnopochodnych.