Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Taśma ślizgowa do spoin

Taśma ślizgowa do spoin to kategoria, w której znajdziesz niezastąpione produkty w trakcie montażu płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki taśmie umieszczonej na styku płyty gipsowej otynkowaną ścianą lub murem można uniknąć powstawaniu pęknięć oraz rys chroniąc ściankę działową. Taśma ślizgowa do spoin ślizgowych cechuje się również bezproblemowym montażem.

W jakim celu wykonuje się połączenia ślizgowe?

Połączenia ślizgowe wykonuje się na połączeniach płyt gipsowo-kartonowych ze ścianami oraz sufitem wykończonym klasycznym tynkiem. Czynność ta odbywa się w celu uniknięcia występowania pęknięć i rys na płytach.

Dzięki temu nawet podczas występowania różnych naprężeń i ruchów konstrukcji płyty g-k nie zostaną uszkodzone.

Jak wykonać połączenie ślizgowe?

Połączenie ślizgowe tworzy się poprzez zastosowanie taśmy do połączeń ślizgowych wzdłuż spoiny na powierzchni, która wykończona jest tradycyjnym tynkiem. Na miejsce spojenia nanosi się uprzednio masę szpachlową i wypełnia nią szczelinę. Następnym krokiem jest wtopienie w niej taśmy zbrojnej, aby stykała się z produktem jakim jest taśma ślizgowa samoprzylepna. Kolejny etap to ponowne szpachlowanie spoiny.

Po wyschnięciu i przeszlifowaniu pora na precyzyjne odcięcie wystającego produktu – taśmy ślizgowej do spoin. Jeżeli na powierzchni występują jakiekolwiek nierówności, warto przeszlifować ją ścierną siatką.