Taśma do ciepłego montażu okien wewnętrzna

 

Taśmy do ciepłego montażu okien w tej kategorii to doskonałe połączenie membrany i specjalnej włókniny, co zapewnia optymalne podłoże do dalszych obróbek, ale przede wszystkim umożliwia dobre przyleganie kleju. Jest to rozwiązanie, które polecane jest szczególnie do montażu do stolarki i ściany.

Taśma do ciepłego montażu okien wewnętrzna z powodzeniem stosowana jest podczas ciepłego montażu okien. Jest niezbędnym rozwiąniem, aby uzyskać odpowiednie parametry termiczne budynków według aktualnych norm.

 

Po co stosuje się taśmy ciepły montaż okien?

Głównym zadaniem, które spełnia taśma do ciepłego montażu, jest ochrona przed wnikaniem wilgoci oraz odporność przeciw wodzie, która mogłaby przenikać w newralgicznych miejscach do pomieszczenia i powodować powstawanie grzybów oraz pleśni.

Taśma do ciepłego montażu okien dzięki swoim unikalnym właściwościom i łatwemu zastosowaniu ułatwia wszelkie prace i zabezpiecza klejone miejsce na bardzo długi czas.

 

Taśma do ciepłego montażu okien wewnętrzna – właściwości

Na krawędziach taśmy występują paski kleju akrylowego, które umożliwiają montaż taśmy do stolarki okiennej, czy drzwiowej. Paski kleju butylowego natomiast stworzone są do uszczelnienia połączeń taśmy z murem, drewnem, czy betonem.

Taśma do szczelnego montażu okien charakteryzuje się niezwykle dobrą przyczepnością do większości materiałów budowlanych. Zapewniają paroszczelność, świetną izolację między budynkiem, a oknem, czy drzwiami obiektu. Ich prawidłowe zastosowanie gwarantuje także zabezpieczenie antyfuzyjne dla gazów i pary wodnej.

Dzięki zastosowaniu taśmy do ciepłego montażu z butylu można uniknąć powstawania mostków termicznych i przenikania pary wodnej do piany poliuretanowej.

 

Taśma do ciepłego montażu okien – zastosowanie

Taśmy do ciepłego montażu występujące w tej kategorii stworzone są do stosowania wewnątrz budynków. Jej przykładowe zastosowanie to uszczelnianie paroizolacyjne złączy w stolarce otworowej oczywiście od wewnątrz budynków. Jej niewątpliwym atutem są nie tylko świetne właściwości, ale i to, że daje się malować lub tynkować na całej powierzchni. Fachowcy doceniają również jej elastyczność i przyjmowanie ruchów.