CIEPŁY MONTAŻ OKIEN, TAŚMY DO CIEPŁEGO MONTAŻU OKIEN

 

Taśma do ciepłego montażu okien to niezwykle wdzięczny produkt do tworzenia trwałych i odpornych uszczelnień, które wpływają korzystnie na ogólny bilans energetyczny budynku. Zapewnia także doskonałe podłoże do dalszych obróbek oraz optymalne przyleganie do większości materiałów. Zapraszamy do zakupów taśm do ciepłego montażu okien z tej kategorii.

Taśmy do ciepłego montażu okien to stosunkowo nowe rozwiązanie, które pomaga w obróce stolarki okiennej i drzwiowej. Odpowiednie użycie tej grupy produktów tworzy baterię ochronną przeciw wilgoci i umożliwia jej prawidłowe odprowadzanie na zewnątrz budynku.

Taśma do ciepłego montażu to także zabezpieczenie przed wiatrem i podnoszenie jakości montażu stolarki do maksimum. W miejscach jej zastosowania na pewno nie powstaną żadne mostki termiczne. Jeżeli głównym założeniem podczas montażu jest uzyskanie parametrów technicznych zgodnych z aktualnymi normami to taśma do ciepłego montażu okien zewnętrzna czy wewnętrzna są niezbędnymi produktami.

 

Dlaczego taśmy do ciepłego montażu okien to najlepsze rozwiązanie?

Aby spełnić wygórowane normy aktualnego budownictwa i zapewnić jak najwyższy stopień cieplny budynku warto stosować innowacyjne rozwiązania, które mają na celu eliminowanie mostków ciepła. Jednym z takich rozwiązań są taśmy do ciepłego montażu.

Sam ciepły montaż okien wyparł z rynku tradycyjne połączenia tworzone za pomocą pianki montażowej PUR. Wadą takiego uszczelnienia było niewątpliwie to, że po czasie przemarzało, co wpływało na utratę właściwości cieplnych.

Ciepły montaż maksymalnie zabezpiecza miejsca w strefie podokiennej, co wpływa na polepszenie ogólnego bilansu energetycznego budynku. Dzięki temu okna zamontowane z wykorzystaniem taśm do ciepłego montaż mają lepsze parametry cieplne, dobrze radzą sobie z wilgocią, co redukuje niemal do zera ryzyko wystąpienia grzybów oraz pleśni.

 

Taśmy do ciepłego montażu okien – właściwości

Taśmy do szczelnego montażu okien w tej kategorii posiadają paski kleju akrylowego oraz butylowego. Pierwszy z nich zapewnia możliwość montażu do stolarki okiennej czy drzwiowej, drugi natomiast gwarantuje stworzenie szczelnych połączeń między taśmą a betonem, murem, czy drewnem.

Oferowane taśmy z butylu do montażu okien zapewniają również zabezpieczenie antydyfuzyjne dla pary wodnej i gazów. Dodatkowym atutem jest fakt, iż można je malować lub tynkować na całej powierzchni.

 

Taśmy do ciepłego montażu okien – zastosowanie

W tej kategorii dostępne są dwa rodzaje taśm do ciepłego montażu:

 

Ich charakterystyka decyduje o tym, gdzie powinny być zastosowane. Wszystkie z nich służą jednak jako pomoc przy ciepłym montażu stolarki okiennej i drzwiowej.

 

Ciepły montaż okien czy warto się na niego zdecydować?

Rozwiązania energooszczędne cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i firm. Zapewniają nie tylko cieplejsze wnętrza, ale i spore oszczędności na energii, która potrzebna jest do ogrzania pomieszczeń. Jednym z zagadnień, które warto poruszyć, jest ciepły montaż okien. Niewiele osób wie, że tylko taki montaż zapewni odpowiednie parametry energooszczędnych okien.

 

Ciepły montaż okien – co to jest i dlaczego się go stosuje?

Jeżeli mielibyśmy wymienić jeden, ale za to bardzo istotny w konsekwencjach błąd popełniany na etapie budowy czy remontu to byłby nim montaż ciepłej stolarki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tylko ciepły montaż zapewni efektywne funkcjonowanie termoizolacyjnych parametrów.

 

Ciepły montaż okien – na czym polega?

Ciepły montaż jest rozwiązaniem, który umożliwia spełnienie energooszczędnych parametrów okien. Jeszcze do niedawna klasycznym montażem był ten wykonywany przy użyciu piany. Warto podkreślić, że nie jest to dobry pomysł do praktycznie żadnego typu okien, a zwłaszcza energooszczędnych. Taki rodzaj przeszklenia będzie wykazywał odpowiednie parametry izolacyjności tylko pod warunkiem prawidłowego zamontowania – w tym przypadku chodzi o przestrzeganie wytycznych ciepłego montażu.

 

Różnica między montażem ciepłym a standardowym montażem okien

Głównym założeniem ciepłego montażu jest osadzenie okna w murze w taki sposób, aby nie powstały mostki termiczne i nie dochodziło do znacznych strat ciepła. Jest to zarazem różnica, w stosunku do standardowego montażu, który znaliśmy dotychczas.

Główną przewagą ciepłego montażu, zwanego także warstwowym jest używanie aż 3 warstw izolacji. Oprócz znanej pianki, która stanowi izolację termiczną oraz akustyczną w przypadku ciepłego montażu stosujemy także 2 rodzaje taśm – paroizolacyjną oraz paroprzepuszczalną. Zastosowanie tych elementów zabezpieczających powoduje maksymalną ochronę przed stratami ciepła.

 

Dlaczego taśmy do ciepłego montażu okien to najlepsze rozwiązanie?

Ciepły montaż jest aktualnie najbardziej wydajnym i najlepszym rozwiązaniem montażu okien. Skutecznie wypiera z rynku tradycyjne rozwiązanie, jakim jest zastosowanie jedynie piany montażowej, które ma sporo wad. Przede wszystkim zastosowanie takiego uszczelnienia z upływem czasu będzie powodowało przemarzanie, co sprawia, że okna w danym miejscu będzie traciło swoje właściwości cieplne.

Wybranie ciepłego montażu eliminuje takie ryzyko i zapobiega stratom ciepła, co w znacznym stopniu wpływa pozytywnie na bilans energetyczny pomieszczeń i całego budynku. Nie dość, że ogranicza ryzyko pojawienia się mostków termicznych, to jeszcze maksymalnie ogranicza hałas dochodzący z zewnątrz.

Okna, które montowane są z pomocą taśm, mają lepsze parametry cieplne i rzadziej występują w nich mostki cieplne. Powoduje to eliminacje ryzyka powstawania pleśni, czy grzybów.

 

Jak przykleić taśmę ciepły montaż?

Warto pamiętać, że podstawowym warunkiem prawidłowego działania taśm jest idealne przyleganie zarówno do okiennej ramy, jak i powierzchni ościeży. Podłoże więc powinno być wcześniej odpowiednio przygotowane i gładkie. Taśmy montuje się niezwykle prosto. Wystarczy przykleić je, dociskając klejoną powierzchnię.

 

Jaka taśma do ciepłego montażu?

Po wcześniejszym przygotowaniu podłoża możemy rozpocząć pracę nad przyklejaniem taśm do ościeżnicy. Do ciepłego montażu potrzebujemy dwóch taśm – paroszczelnej oraz paroprzepuszczalnej. Pierwszą przyklejamy od strony wewnętrznej, a drugą od zewnętrznej.

 

Ciepły montaż okien – czy warto?

Czy ciepły montaż okien ma sens? Nawet najlepsze i najdroższe okna z doskonałymi współczynnikami termoizolacyjnymi nie zapewniają właściwej ochrony, jeżeli nie zostaną zamontowane zgodnie ze sztuką. Jeżeli chcemy odczuć realne korzyści z zakupu wysokiej jakości okien, należy zainwestować w montaż w technologii warstwowej.