Taśma dekarska czarna

 

Taśma dekarska butylowa czarna dostępna w tej kategorii ma wiele cennych właściwości, które doceniane są przede wszystkim w przypadku wszelkich obróbek dekarskich jak uszczelnienie dachów, obróbki kominów, lukarn, czy naprawy pęknięć. Już teraz zapraszamy do zakupu najwyższej jakości taśm dekarskich butylowych w czarnym kolorze.

 

Taśma dekarska bitumiczna czy butylowa?

Do tej pory na rynku królowały taśmy oparte na masie bitumicznej. Niestety takie rozwiązanie cechowało się pewnymi wadami. Przede wszystkim podczas montażu wewnątrz dało się poczuć nieprzyjemny zapach wydzielany przez te produkty. Oprócz tego dużą wadę stanowił ograniczony czas trwałości mas bitumicznych.

Taśma dekarska butylowa rozwiązuje ten problem. Nie jest toksyczna i nie wydziela przykrego zapachu, więc z powodzeniem może być wykorzystywana w pomieszczeniach, a do tego tworzy niezwykle trwałe połączenia.

 

Taśmy butylowe dekarskie – właściwości

Taśma dekarska czarna dostępna w tej kategorii charakteryzuje się wieloma właściwościami, które wpływają na szybszy i efektywniejszy przebiega prac w wielu branżach.

Przede wszystkim jest to doskonała przyczepność w stosunku do większości materiałów budowlanych. Doceniane przez fachowców jest także natychmiastowe uszczelnienie, które oferują taśmy butylowe oraz wysoka odporność na promieniowanie UV wilgoć, wodę i inne skrajne warunki atmosferyczne, która mogłyby doprowadzić do powstawania przecieków, pleśni, grzybów, czy korozji. Taśma uszczelniająca dekarska jest także odporna na działanie kwasów i zasad.

 

Taśma dekarska – zastosowania

Taśma butylowa jednostronna nie jest toksyczna i nie wydziela zapachów, w związku z czym może być stosowana wewnątrz pomieszczeń. Znajduje swoje zastosowanie w zakładach produkcyjnych, np. spożywczych, borowaniach, czy mleczarniach.

Uniwersalność, jaką niesie za sobą taśma butylowa jednostronnie klejąca, oznacza naprawdę wielkie możliwości. Od stosowaniach ich do wykonywania szczelnych połączeń w membranach dachowych i fasadowych, po poszycia dachowe, naprawę pęknięć, rozerwań, szpar, przecieków, aż po branżę motoryzacyjną.

 

Butylowa taśma dekarska wspaniale zdaje egzamin w obróbkach dekarskich, wszelkich zabezpieczeniach i uszczelnieniach. Stanowi barierę przed kurzem, śniegiem, czy wodą. Taśma dekarska uszczelniająca wykazuje także właściwości tłumiące drgania i dźwięki, co otwiera kolejne drzwi do wielu jej zastosowań. Jest to produkt, który może być wykorzystywany jako: taśma do kominów, taśma do dachu, taśma do blachy, taśma do uszczelniania dachu, czy taśma uszczelniająca dekarska do innych zastosowań.