Kleje anaerobowe do gwintów

Klej anaerobowy to popularny specyfik, który stosowany jest do wzmacniania uszczelnień i łączenia elementów metalowych. Pod dość tajemniczą nazwą kryje się wiele możliwości zastosowań. Ten klej do gwintów stosuje się m.in. w inżynierii chemicznej, czy mechanice. Może skutecznie wpłynąć na zmniejszenie kosztów produkcji, zwiększając niezawodność maszyn i urządzeń.

 

Czym charakteryzuje się klej anaerobowy?

Za pomocą kleju anaerobowego, który dostępny jest w tej kategorii, zapewnisz sprawne działanie wielu maszynom. Nie bez podstawy preparat ten jest określany jako klej anaerobowy do łożysk, czy klej anaerobowy do gwintów. Pełni bardzo ważną funkcję we wszystkich układach mechanicznych, w których to właśnie łożyska oraz gwinty odpowiedzialne są za wszelkie newralgiczne połączenia.

W tej kategorii znajdziesz aż 4 kategorie klejów anaerobowych. Każda z nich odpowiada za nieco inną specyfikę i nadaje się do konkretnego zastosowania. Podział ten zawiera:

 

 

Niezależnie czy potrzebny Ci klej do uszczelniania gwintów, śrub, czy płaszczyzn możesz nabyć je w naszym sklepie w różnych pojemnościach, co znacznie ułatwia prace.

 

Klej anaerobowy – jaki czas schnięcia?

Jak długo schnie klej anaerobowy? Wstępny czas schnięcia tego preparatu to ok. 60 minut, natomiast pełna wytrzymałość następuje najczęściej po ok. 24 h.

 

Klej anaerobowy – zastosowanie

Klej do gwintów niebieski, pomarańczowy, zielony, czy żółty wyróżniają się wytrzymałością na wysokie ciśnienie, temperatury i odpornością chemiczną. Wykorzystuje się je do łączenia części sztywnych, ale także w przypadku chęci zabezpieczenia gwintów oraz złączy przed korozją. Ze względu na szczelność spoin i dużą elastyczność to także wdzięczny środek do uszczelniania. Cenioną właściwością klejów anaerobowych jest fakt, że nie mają gryzącego zapachu.

Jakie jest zastosowanie klejów anaerobowych? Przede wszystkim stosuje się je do zabezpieczania śrub, jednak odgrywają również sporą rolę w montażu silników, czy przekładni biegów. Oprócz funkcji uszczelniania potrzebna jest w takich przypadkach możliwość solidnego łączenia.