Taśma do ciepłego montażu okien zewnętrzna

 

W tej kategorii oferujemy taśmy do ciepłego montażu okien zewnętrzne, które stanowią istotną ochronę przed wnikaniem wody, powstawaniem wilgoci, odprowadzając ją na zewnątrz budynku. Taśmy te tworzą także barierę wiatrową, dzięki czemu montaż stolarki okiennej jest jeszcze lepszej jakości, a ryzyko powstawania mostków termicznych wyeliminowane.

 

Taśmy ciepły montaż okien – charakterystyka

Taśma do ciepłego montażu okien polecana jest przede wszystkim do skutecznego i trwałego montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Taśma do ciepłego montażu cechuje się sporą odpornością na warunki zewnętrzne, w tym na wodę, promieniowanie UV, kwasy czy zasady. Jest to także niezbędny produkt w celu uzyskania odpowiednich parametrów termicznych budynku według obowiązujących norm.

 

Dlaczego taśma do ciepłego montażu okien zewnętrzna to najlepsze rozwiązanie?

Ciepły montaż okien nazywany również warstwowym oraz szczególnym jest aktualnie najwydajniejszym i najefektywniejszym sposobem montażu stolarki okiennej. Zastąpił on i wyparł z rynku tradycyjne łączenia wykonywane przy użyciu pianki montażowej PUR.

Starsze rozwiązanie było kłopotliwe, ponieważ z czasem powodowało przemarzanie, dzięki czemu okno traciło swoje właściwości cieplne. Ciepły montaż eliminuje takiego ryzyko oraz redukuje ryzyko powstawiania wszelkich mostków cieplnych.

Zapobiega również stratom ciepła w strefie podokiennej, co przekłada się w sposób bezpośredni na ogólny bilans energetyczny budynku. Właściwości taśm do ciepłego montażu wpływają również na ograniczenie hałasu i przewiewów.

 

Taśma do ciepłego montażu okien zewnętrzna – właściwości

Taśma do szczelnego montażu okien zapobiega przenikaniu wody, chroni pianę montażową przed niszczycielskim działaniem promieni UV i zabezpiecza przed wiatrem. Te właściwości wpływają na eliminacje ryzyka powstawania grzybów, czy pleśni. Oprócz tego taśmy do ciepłego montażu okien zewnętrzne charakteryzują się świetnym przyleganiem do niemal każdej powierzchni.

 

Taśma do ciepłego montażu zewnętrzna – zastosowanie

Zastosowanie taśmy do okien zewnętrznej jest konieczne wszędzie, gdzie zależy nam na zapobieganiu powstawania mostków termicznych. Oprócz tego taśmy z tej kategorii tworzą izolację spoin między ramą okna a ścianą od zewnętrznej strony budynku.