Elastyczna szara masa klejąca 300ml na bazie poliuretanu WIKO Ultimate Elongation 300 ml

20,00 
Towar chwilowo niedostępny.

KURIER DPD

W PRZYPADKU PŁATNOŚCI PRZELEWEM NA KONTO, PRZELEWEM24 , PRZEDPŁATĄ NA KONTO ORAZ BLIKIEM

Paczka od 1 kg do 30 kg - 13.50 zł.

Każda kolejna paczka o wadze 30 kg - 13.50 zł.

Przy zamówieniu powyżej 1000 zł. wysyłka na koszt dostawcy (nie obejdmuje wysyłki za pobraniem)

KURIER DPD POBRANIE

Paczka do 30 kg - 23,50 zł.

Każda kolejna paczka o wadze 30 kg - 23,50 zł.

INPOST PACZKOMATY:

W PRZYPADKU PŁATNOŚCI PRZELEWEM NA KONTO, PRZELEWEM24 , PRZEDPŁATĄ NA KONTO ORAZ BLIKIEM

Paczka do gabarytu C - 10,99 zł.

PACZKA W RUCHU:

W PRZYPADKU PŁATNOŚCI PRZELEWEM NA KONTO, PRZELEWEM24 , PRZEDPŁATĄ NA KONTO ORAZ BLIKIEM

Paczka do 20 kg - 9,99 zł.

Termin realizacji znajduje się przy każdej pozycji w naszym sklepie.

Podziel się:
Ocena: 0 na 10 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

WIKO ULTIMATE ELONGATION

Ultimate Elongation to jednoskładnikowa elastyczna masa uszczelniająco-klejąca stworzona na bazie poliuretanu, która utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu. Zgodnie ze swoją nazwą produkt wyróżnia się bardzo wysokim wydłużeniem przy zerwaniu, co w połączeniu z odpowiednią wytrzymałością na rozciąganie zobrazowane jest za pomocą znakomitych parametrów technicznych. Dodatkową przewagą techniczną jest bardzo niska zawartość monomeru resztkowego, przez co produkt jest zakwalifikowany jako o wiele bardziej przyjazny dla użytkowników niż porównywalne z nim poliuretany.

Według posiadanego oznakowania i normy CE (EN15651-1) produkt zakwalifikowany jest jako uszczelniacz do spoin do elementów elewacyjnych do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych. Zastosowanie znajduje podczas uszczelniania oraz klejenia najróżniejszych materiałów, np. podczas fugowania, spajania czy pokrywania.

DO PRODUKTU NALEŻY ZAKUPIĆ APLIKATOR, KTÓRY MOŻNA NABYĆ TUTAJ

Właściwości

 • Doskonała przyczepność do mnóstwa:
  surowych, gruntowanych oraz lakierowanych metali (np. aluminium, stal szlachetna)
  elementów budowy lakierowanych proszkowo
  materiałów drewnianych (np. sklejka, drewno lite)
  duroplastów
  termoplastów
  tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami szklanymi
 • Wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz wilgoci
 • Po utwardzeniu daje się malować/lakierować
 • Bez silikonu
 • W przypadku większości łączonych materiałów nie jest konieczne stosowanie primera (środka gruntującego) czy środka wiążącego ani specjalne przygotowywanie obrabianej powierzchni
 • Istnieje możliwość całkowitego wygładzenia oraz dowolnego modelowania
 • Zapewnia doskonałą stabilność

Obszary zastosowania

Produkt jest szczególnie polecany do uszczelniania oraz wykonywania połączeń elastycznych, co sprawia, że obszar zastosowania jest bardzo szeroki, np. w przemyśle oraz rzemiośle do budowy pojazdów, karoserii, kontenerów, jak również w sektorze techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, elektrotechnice oraz różnych innych obszarach mających związek z obróbką metali i blach itp.
Zgodnie z deklaracją właściwości użytkowych (CE) produkt ma zastosowanie jako uszczelniacz do spoin do elementów elewacyjnych do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Sposób użycia

Podłoże musi być czyste, wolne od zanieczyszczeń takich jak tłuszcz, kurz, brud. W przypadku zastosowania środka czyszczącego należy przestrzegać odpowiedniego czasu odparowywania preparatu (w celu właściwego oczyszczenia zalecane jest użycie odpowiedniego środka WIKO do tworzyw sztucznych bądź do metali).

W przypadku zastosowanie primera i/lub środka wiążącego należy przestrzegać instrukcji ich właściwego użytkowania. Przyczepność produktu do tworzyw sztucznych (ABS czy PCV) można zoptymalizować stosując WIKO środek wiążący do tworzyw sztucznych lub środek gruntujący do lakieru.

Przed rozpoczęciem pracy z WIKO ULTIMATE ELONGATION produkt musi osiągnąć temperaturę przynajmniej +5 °C. Kartusz należy umieścić w odpowiednim urządzeniu dozującym, usunąć zatyczkę i wycisnąć niewielką ilość kleju na chusteczkę/ścierkę, by upewnić się, że klej wypływa. Oczyścić zawór i nałożyć końcówkę dozującą. Nakładać produkt na powierzchnie przeznaczone do klejenia, unikając stosowania nadmiaru kleju.

Grubość warstwy kleju dostosować wedle potrzeby. Zaleca się odpowiednie spojenie klejonych ze sobą części w postaci
mechanicznego unieruchomienia na czas tworzenia się wiązania. W razie potrzeby można zoptymalizować proces wyrównywania za pomocą odpowiednich środków wygładzających (Proszę się skontaktować z GLUETEC). Na sposób działania kleju, a co za tym idzie wartości wielkości czasowych opisujących produkt, wpływ ma wielu czynników, np. warunki otoczenia, rozmiar klejonej powierzchni, grubość warstwy kleju, właściwości podłoża. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że podane wielkości czasowe opisujące produkt ustalono dla prac w warunkach klimatu normalnego (23 °C/ wilgotność powietrza 50%).

W razie niezamierzonego zanieczyszczenia materiału produktem ULTIMATE ELONGATION należy natychmiast oczyścić zabrudzone miejsce za pomocą środka czyszczącego WIKO do tworzyw sztucznych (Art. Nr AKSR.D500) lub WIKO do metali (Art. Nr AMTR.D500). Jeżeli produkt zdąży przereagować w kontakcie z materiałem, można go usunąć jedynie mechanicznie.

Przechowywanie i trwałość

Przy optymalnych warunkach przechowywania (w ciemnym i suchym miejscu) w temperaturze max. +25°C okres przydatności w nieotwieranym opakowaniu wynosi:
Przydatność kartusza: 12 miesięcy
(Przechowywanie w temp. powyżej +25°C skraca trwałość produktu, co powoduje zwiększenie lepkości/kleistości)

Uwagi

Proszę przestrzegać wskazówek zawartych w kartach charakterystyk i katrach technicznych. Otwarte opakowania zużyć w krótkim czasie.

Przed każdym klejeniem należy przeprowadzić odpowiednie testy kleju na produktach, które mają być klejone, aby być pewnym, że dany klej sprawdzi się do Państwa zastosowania.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
zobacz także