Sznur butylowy, uszczelka butylowa

 

Sznury butylowe za sprawą swoich unikatowych właściwości znalazły swoje zastosowanie w wielu branżach m.in. w motoryzacji, budownictwie, czy przemyśle maszynowym. To jednak nie koniec ich zalet. Uszczelniacz butylowy w postaci sznura to bardzo uniwersalne produkty, które budzą duże zainteresowanie inwestorów.

Sprawdź niezastąpione sznury butylowe w tej kategorii i wybierz produkt, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Konkretne właściwości sznurów butylowych determinują to, gdzie zostaną zastosowane. To jakimi parametrami się charakteryzują, zależy z kolei od specyfiki tworzywa użytego do ich produkcji. Wspólnym mianownikiem wszystkich sznurów butylowych jest fakt, że są niezwykle elastyczne i nawet po czasie materiał nie twardnieje i nie kruszeje. Sznury nie zawierają substancji lotnych, dzięki czemu nie redukują swojej masy po czasie.

 

Czym wyróżniają się sznury butylowe?

Klej butylowy to masa, która przypomina plastelinę. Jej lepność pozwala na bardzo dobre przyleganie do powierzchni i idealne uszczelnienie klejonego elementu. Warto mieć na uwadze, że butyl nie jest klejem montażowym. To rozłączny klej i wymaga dodatkowych połączeń np. śrubowych.

Jest to jednak zaleta i pożądana cecha, gdyż rozłączność umożliwia w razie potrzeby inspekcje i dotarcie do uszczelnianego elementu celem np. przeprowadzenia przeglądu czy inspekcji.

 

Sznur butylowy – właściwości

Najważniejszymi cechami użytkowymi sznurów butylowych są unikalne właściwości hydroizolacyjne. Dzięki temu sznurki butylowe spełniają swoją podstawową funkcję, jaką jest ochrona przed wilgocią i wodą, co w efekcie stanowi barierę przed pleśniami i grzybami.

Dodatkowym efektem jest zdolność uszczelniania i zabezpieczenia przed kurzem, hałasem, czy korozją oraz przepływem powietrza. Butylowy uszczelniacz bardzo dobrze przylega do różnych powierzchni i jest odporny na trudne warunki atmosferyczne.

 

Klej butylowy – zastosowanie

Ze względu na uniwersalność sznurów butylowych znalazły one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Uszczelka butylowa z uwagi na fakt wysokiej paroszczelności, dobrego przylegania do najróżniejszych powierzchni, elastyczności na lata, tłumienia hałasu i odporności znalazła zastosowanie m.in. w motoryzacji, budownictwie, żeglarstwie, czy dekarstwie. Służą m.in. do produkcji i naprawy lamp i reflektorów (sznur butylowy do lamp samochodowych), wygłuszania karoserii, uszczelniania dachów, okien, czy produkcji maszyn – lodówek, pralek i maszyn przemysłowych.

 

Sznur butylowy – gdzie kupić?

Najwyższej jakości klej butylowy do lamp i innych przeznaczeń kupisz w naszym sklepie Budfix.pl. Oferujemy szeroki wybór sznurów z butylu oraz innych produktów z tego materiału. Serdecznie zapraszamy do zakupu.