Uszczelka samoprzylepna brązowa

 

Aby zapewnić komfort termiczny całego budynku, warto zwrócić uwagę na z pozoru nieistotną kwestię – uszczelki gumowe. To one w dużym stopniu wpływają na ochronę okna i drzwi przed przedostawaniem się wilgoci i zimnego powietrza. Uszczelki gumowe samoprzylepne to błyskawiczny i pewny sposób na to, aby uszczelnić newralgiczne połączenia stolarki otworowej.

W tej kategorii oferujemy uszczelki gumowe okienne, które występują w różnych rozmiarach. Przycinając je wedle własnych potrzeb, możesz dokładnie dopasować je do konkretnego zastosowania – tak, aby idealnie pasowały do okien lub drzwi. Dyskretny wygląd nie zaburza wrażenia estetycznego, wręcz przeciwnie.

 

Uszczelki EPDM właściwości

 

Uszczelki samoprzylepne brązowe, które oferujemy w tej kategorii, są cenione za swoje właściwości. Jakie? Przede wszystkim jest to szybki i bezproblemowy montaż, z którym poradzi sobie nawet mało doświadczona osoba. Uszczelka okienna czarna, biała, czy brązowa może pomóc w zapewnianiu dużego stopnia ochrony przed wiatrem, wodą, brudem, czy kurzem. Materiał wykonania uszczelki to kolejny atut. Jest on odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Uszczelki samoprzylepne do okien i drzwi mogą być stosowane nawet w skrajnie wysokich lub niskich temperaturach.

 

Uszczelki EPDM Warszawa – szeroki wybór

 

W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje uszczelek gumowych, które pomogą Ci zastosować je w niemal każdym przypadku. Jeżeli nie widzisz potrzebnych produktów, to skontaktuj się z nami. Być może potrzebne są akurat uszczelki gumowe na zamówienie.

Uszczelki gumowe brązowe to modele samoprzylepne, które nie wymagają specjalnego mocowania. Występują w wersjach o różnych profilach: uszczelka profil E, uszczelka profil P, uszczelka profil V oraz uszczelka profil D, dzięki czemu możesz dopasować je idealnie do swoich okien, drzwi, czy nawet samochodu.

 

Uszczelki EPDM – uszczelki okienne Warszawa

 

Czym jeszcze odznaczają się uszczelki gumowe do okien? To przede wszystkim elastyczność i odporność na czynniki zewnętrzne. Chronią przed wilgocią, dzięki czemu minimalizują ryzyko powstawania pleśni, czy grzybów. Mimo izolacji termicznej zapewniają odpowiednią wentylację. Polecane są zarówno do okien PCV, jak i drewnianych.

 

Uszczelka gumowa EPDM – jak wybrać?

 

Każda z uszczelek ma inny profil i symbol. Co prawda można zakupić uniwersalne uszczelki do okien, jednak nie zawsze zapewnią optymalną ochronę. Warto więc dopasować uszczelki do konkretnego zastosowania. Jeżeli chodzi o okna, to należy dopasować je właśnie do poszczególnego modelu przeszklenia.

Wówczas zyskamy pewność, że materiał przylega odpowiednio i należycie spełnia swoją funkcję. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsza uszczelka po czasie traci swoje właściwości. W zależności od modelu warto wymieniać je co 5-10 lat.